вівторок, 27 червня 2023 р.

Олена Пчілка і українська орнаментика


Олена Пчілка (Ольга Петрівна Косач-Драгоманова) була знаним етнографом. Перебуваючи на Звягельщині, вона  детально вивчала українську орнаментику. Саме з цього захоплення вийшла її перша наукова робота – альбом під назвою «Український народний орнамент», який було видано 1876 року у Києві  в друкарні С.В. Кульженка. Книга за життя Олени Пчілки перевидавалася зі змінами п’ять разів! 


Також відоме посмертне видання 1947 року та репринтні видання альбому 1876 року, які вийшли друком у 2010 та 2018 роках. Докладніше дивіться у відео, яке було створено в рамках реалізації проєкту відділу «Книга та навколо неї».

     Український народний орнамент: вишивки, тканини, писанки: зібрала Ольга Петрівна Косач-Драгоманова (Олена Пчілка). Вип. VIII / вступ. ст. Н. Сташенко, уклад. В. Комзюк, уклад. Н. Пушкар. – Ковель : Ковельська міська друкарня, 2010. – 36 с. : 33 іл.

Розглянути узори і схеми українського народного орнаменту в даному репринтному виданні ви можете у Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки.

Немає коментарів: