пʼятниця, 19 серпня 2011 р.

З історії бібліотек


     БІБЛІОТЕКИ, особливим чином організовані зібрання книг, журналів, відеозаписів і т.п. Хоча бібліотеки традиційно вважалися сховищами книг, бібліотечні фонди завжди складалися з різноманітних матеріалів. Поряд з збереженням традиційних матеріалів накопичувалися і документи нових форматів. Найдавніші бібліотеки були збірками глиняних табличок і папірусів. У більш пізні періоди найбільш типовим форматом стали рукописи. Після винаходу друкарського верстата стандартною формою зберігання інформації стали книги, бібліотеки перетворилися в сховища головним чином друкованих видань, проте не відмерли і старі формати. Сучасні бібліотеки на очах змінюють вигляд завдяки впровадженню цифрових способів зберігання інформації, але як і раніше залишаються сховищами великих книжкових зібрань. 
    Фонди сучасних бібліотек зазвичай включають рукописи, книги та інші друковані видання, різні аудіовізуальні матеріали (кінофільми, грамплатівки) та численні види електронних носіїв інформації (комп'ютерні дискети, CD-ROMи, відеодиски). Крім власних фондів зберігання, сучасна бібліотека, підключена до телекомунікаційних мереж, має доступ до матеріалів в інших сховищах.
     З початку своєї історії бібліотеки були призначені для збору, зберігання, організації та пошуку інформації. У структурі бібліотеки можна виділити два підрозділи - технічні служби та читацькі служби. Технічні служби пов'язані головним чином з внутрішньою діяльністю бібліотеки і забезпечують такі функції, як комплектування та розвиток фонду, каталогізація та зберігання. Читацькі служби зайняті довідкової діяльністю і забезпеченням доступу читачів до фондів зберігання.

Немає коментарів: