вівторок, 12 серпня 2014 р.

Ляльки-мотанки


     Невід’ємним елементом народної української культури є лялька-мотанка, яка була не просто іграшкою. Вона робилась з тих матеріалів, які були під руками – чи то солома, чи старі непотрібні речі, шляхом намотування. Ні в якому разі не шиється, не проколюється голками чи шпильками – тільки мотається. Звідси і назва - МОТАНКИ. 
Лялька одягалась в клаптики матерії зі старого одягу матусь і бабусь. Усі елементи одягу мотанки є символічними: спідниця уособлює землю; сорочка — три часи: минулий, теперішній і майбутній; головний убір — очіпок, стрічка чи хустка — зв’язок із небом...
   
Лялька-мотанка не випадково не має обличчя. Адже вона виникла не як іграшка, а як сакральна річ. Така лялька, зроблена власноруч, оспівана піснями, обласкана казками, одягнена в усе своє, домашнє, рідне – вважалась оберегом у родині. Українська лялька тим унікальна, що вона — така ж, яка була тисячі років тому!

    Переглянувши дані книги, ви не тільки відкриєте для себе сторінки історії народної ляльки, але й неодмінно зробите свою власну ляльку, дотримуючись всіх народних традицій при її виконанні.

    Шушкевич. А. Ф. Народна лялька.Технологія виготовлення : навч.-метод. посіб. / А. Ф. Шушкевич. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2014. – 200 с.+ 8 с. вкл. : іл.

   


     Шушкевич. А. Ф. Народна лялька. Інструкційні картки : 5–6 кл. / А. Ф. Шушкевич. –
Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2013. – 16 с.+ 4 с. вкл. : іл.

Немає коментарів: