вівторок, 11 жовтня 2011 р.

Німеччина

      Німецькі бібліотеки виникли в епоху Середньовіччя. Багатьом книгосховищам було завдано непоправної шкоди в роки Другої світової війни. Поділ Німеччини в 1945 році на зони окупації мав серйозні наслідки для розвитку німецьких бібліотек. До возз'єднання країни розвиток бібліотечної справи в Західній і Східній Німеччині йшов різними шляхами. В 1990 році утвердилася західна модель організації бібліотек.
      Національна Бібліотека Німеччини в своїй сучасній структурі склалася не відразу. В 1912 році в Лейпцігу було засновано Книгосховище Німеччини, в 1947 - бібліотека в Франкфурті-на-Майні. Заснований в 1970 в Берліні національний музичний архів незабаром був приєднаний до лейпцігського книгосховища. Після возз’єднання ці установи об’єдналися в одну з назвою “Бібліотека Німеччини”, яка в 2006 році отримала законний статус і нове ім’я: Національна Бібліотека Німеччини. Ця бібліотека не універсальна. Особливість її – фонд виключно німецькомовної літератури та літератури про Німеччину інших країн. В країні кожна велика бібліотека має кілька спеціальних тематичних напрямів або тем, за якими вона збирає всю наявну літературу з усіх країн.

      Водночас в Німеччині працюють дві великі універсальні бібліотеки – Державна бібліотека в Берліні та Баварська державна бібліотека, які за величиною й значенням можуть конкурувати з відомими універсальними національними бібліотеками Європи.

Немає коментарів: