пʼятниця, 26 квітня 2013 р.

Луцьке Євангеліє

 Луцьке Євангелієодна з найдавніших богослужбових книг України, памятка галицько-волинської книгописної школи. Місцем написання книги був Спаський Красносельський монастир поблизу Луцька, нині не існуючий. Як з’ясувалося, книга зберігається в Російській державній бібліотеці м. Москви. У 2010 році стараннями Волинської єпархії Української Православної Церкви, і зокрема, митрополита Ніфонта, було зроблено і факсимільну копію. Сторінки передані в оригінальному вигляді, кольорі, без ретушування. Тиснення на оправі відновлене за збереженими залишками.
25 квітня 2013 року високопреосвященніший митрополит Волинський і Луцький Ніфонт презентував у нашій книгозбірні факсимільну копію Луцького Євангеліє XIV століття.Унікальний рукопис, а також повне зібрання творів Миколи Гоголя було вручено дещо раніше. Цією акцією єпархія розпочала низку заходів, приурочених до відзначення 1025–річчя Хрещення Київської Русі.

 Презентували також факсимільне видання Луцького Псалтиря XIV століття, можливо, найстаровиннішої книги України, яка старіша за відоме Пересопницьке євангеліє, і була віднайдена у бібліотеці Медичі Лауренціана у місті Флоренція (Італія), де  зберігається в даний час. Ця унікальна пам’ятка книжного мистецтва Волині з часом поповнить фонд Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки

Див. також:

http://orthodoxy.org.ua/node/35114
http://religions.unian.net/ukr/detail/14877


Немає коментарів: