понеділок, 2 квітня 2012 р.

Бельгія

Країна пишається давньою історією розвитку своїх бібліотек. Перша публічна бібліотека, наприклад, виникла тут ще в 1608 році, кілька століть існують і спеціалізовані бібліотеки. Проте складна бібліотечна система, що склалася в країні, є перешкодою для модернізації та налагодження міжбібліотечного співробітництва.


Бельгія має у своєму розпорядженні відмінну Королівську національну бібліотеку, а також низку великих університетських бібліотек, в їх числі – відомі бібліотеки в Лувені і Брюсселі.
Королівська бібліотека Бельгії (фр. Bibliothиque royale de Belgique, нідерл. Koninklijke Bibliotheek van Belgiл), неофіційно відома також як альбертівна, – національна наукова бібліотека Бельгії, розташована в Брюсселі на Горі Мистецтв. Була утворена указом уряду 1837 року. Історія книжкових зібрань, що пізніше ввійшли в Королівську бібліотеку, починається ще в XV столітті, її основою стали книжкові зібрання гентського бібліофіла Карла Ван Хюлтена (Karel Van Hulthem), що складалися з сімдесяти тисяч книг. У фонді бібліотеки всі видання, що публікуються в Бельгії (обов′язковий екземпляр), роботи бельгійців, що живуть за кордоном, також велика кількість іноземних видань.
 Крім основної, бібліотека містить шість особливих колекцій. Музична колекція була заснована в 1965 році. Цікаво, що музичний відділ має свій власний концертний зал на 130 місць. В фондах бібліотеки також малюнки і зображення, рукописи, монети і пам’ятні медалі, цінні роботи, карти і плани
  Сучасна будівля бібліотеки була побудована в 1954-1969 роках. Загальна площа приміщень бібліотеки складає шістдесят сім тисяч квадратних метрів. Бібліотека має десять надземних і шість підземних поверхів.

Немає коментарів: